Büyükekşi: Almanya’da evimizde gibi oynayacağız

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda F Grubu’nda Türkiye ile Gürcistan, Dortmund’daki BVB Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Milli takımımız, karşılaşmayı 3-1 kazanarak turnuvaya harika bir başlangıç yaptı.

“Siz bir tarih yazacaksınız dedim”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gürcistan galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu:

Çifte bayram yaşatıyoruz. 80 milyon artı Avrupa’daki vatandaşlarımıza armağan olsun. Hocamız küçük adımlarla büyük hedefe ulaşmak gerek demişti. İlk adımı attık. Hedefimiz gruptan çıkmak. Küçük adımın bir tanesi o. Maçtan önce futbolculara bir konuşma yaptım. Orada, ‘Siz bir tarih yazacaksınız, bu tarih son derece önemli, çünkü 2002 ve 2008 konuşuluyor, siz inşallah 2024 olarak konuşulacak, çocuklarınıza anlatacaksınız’ demiştim.

“Devamı gelecek”

Sayın Cumhurbaşkanımız aradı, tebrik etti. Tek tek futbolcularımızla konuştu, tebrik etti. Sayın Cumhurbaşkanımız bahsetti, Sayın Bakanımız bahsetti. Almanya’da evimizde gibi oynayacağız. Onu da bugün gerçekten hissettik. Tüm seyircilerimize teşekkürler. Bu yağmur altında gelip milli takımı desteklediler. Ekranları başındaki milyonlara hediye ediyoruz. Devamı gelecek. Türkiye en güzel şeylere layık. Birlik beraberlik çok önemli. Devamını getirmek için elimizden geleni yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir